"Super warunki" za zamkniętą bramą

 

"31 grudnia pierwsze handlowanie. Targowisko prawie gotowe" – krzyczy tytuł na pierwszej stronie urzędowego "Biuletynu Informacyjnego". - „Do Świąt Bożego Narodzenia zakończy się przebudowa targowiska miejskiego przy ul. Przemysłowej w Łęcznej. Pierwszy targ na nowym obiekcie powinien odbyć się w sylwestrowy poranek” – obwieszcza urzędowy publikator, a burmistrz Kosiarski w TVP mówi o "super warunkach".

 

Targowisko zbudowane ze środków unijnych kosztuje 1,15 mln zł. - „Dla handlujących w super warunkach jest ok. 40 ar terenu przygotowane” – mówił w „Panoramie Lubelskiej” gospodarz Łęcznej, Teodor Kosiarski. Plac zostanie wybrukowany kostką, ale znacza część terenu ma zostać utwardzona tłuczniem. Pewnie wysypywanym wedle unijnych norm i standardów. 

„Prawie” robi wielką różnicę, bo co wynikło z tych przechwałek? Dziś otrzymałem telefon od kupców, którzy zaciekawieni unijną inwestycją przyjechali handlować o 4 nad ranem. – Nowe targowisko jest zamknięte na cztery spusty! Za ogrodzeniem leżą kupy ziemi. Ale dziś nie było ani burmistrza ani jego pracowników, którzy poinformowaliby co się dzieje – skarżą się. – Poborcy z urzędu miejskiego jak zwykle wzięli od nas placowe, a my handlowaliśmy przed zamkniętym obiektem. Nie wiemy nawet kiedy będziemy handlować na tych pięknych stołach. Wstyd!”.

To kolejna inwestycja w Łęcznej, która nie została oddana na czas. Ulica Ks. Wrześniewskich - choć jest chyba najwęższą w mieście - także nie została ukończona zgodnie z planem. Niedawno burmistrz skarżył się na wykonawców pracujących przy rewitalizacji Starego Miasta. Boisko sportowe zniknęło z budżetu, a miasta nie stać nawet na modernizacje placów zabaw....

 

Pięknie się zapowiada nowy 2013 rok!

 

31 grudnia 2012 r.