• Interpelacja ws. ławek na osiedlu
  Interpelacja ws. ławek na osiedlu
 • Interpelacja ws. ogrodzenia piaskownicy
  Interpelacja ws. ogrodzenia piaskownicy
 • Odpowiedź ws. ogrodzenia piaskownicy
  Odpowiedź ws. ogrodzenia piaskownicy
 • Odpowiedź ws. ławek
  Odpowiedź ws. ławek

Interpelacje. Dla seniorów i juniorów

 

Otrzymałem od mieszkańców osiedla Samsonowicza wiele sygnałów o tym, że trzeba ustawić dodatkowe ławki. A od rodziców małych dzieci, że konieczne jest postawienie ogrodzenia wokół piaskownicy przy amfiteatrze. W tych sprawach napisałem interpelacje do burmistrza Łęcznej.

 

Zwrócili się do mnie rodzice dzieci, korzystających z placu zabaw przy amfiteatrze (pomiędzy blokami ul. Staszica 11 i 13) w osiedlu Samsonowicza z prośbą o interwencję w sprawie ogrodzenia piaskownicy. To chyba jedyna piaskownica w Łęcznej, która nie jest zabezpieczona przed psami i kotami, które mogą w niej załatwiać swoje potrzeby fizjologiczne. W tym samym zanieczyszczonym piasku, narażając się na zakażenie różnymi odzwierzęcymi chorobami, bawią się najmłodsi mieszkańcy naszego miasta.

 

W interpelacji do burmistrza, którą złożyłem w ubiegłym tygodniu, wskazuję, że ogrodzenie piaskownicy nie jest kosztownym zadaniem i można je wykonać nawet w ciągu roku budżetowego.

 

O interwencję poprosili mnie także starsi mieszkańcy osiedla. Sygnalizują oni, że osiedle jest niemal pozbawione ławek w głównych ciągach komunikacyjnych. Takie „przystanki” są potrzebne, aby odpocząć w drodze do domu z zakupów, jak i podczas codziennych spacerów.

 

W interpelacji zwróciłem się do burmistrza Łęcznej z prośbą o ustawienie ławek w miejscach, w których nie będą one budziły zastrzeżeń mieszkańców okolicznych bloków. Ławki można ustawić choćby w ciągu ulicy Szkolnej (na wprost budynku ul. Szkolna 4 do Zespołu Szkół nr 1), a także przy budynku szkoły przy ul. Staszica 17. Ostateczna lista lokalizacji, w których można ustawić ławki, może z łatwością powstać przy współpracy z radą osiedla.

 

5 lipca 2014 r.