PGKIM. Malowanie trawy na zielono

 

Jedną z pierwszych, widocznych, zmian w PGKIM jest... nowe ogrodzenie przy siedzibie spółki. Otrzymałem w tej sprawie wiele sygnałów od Mieszkańców, którzy jednak woleliby, aby poprawianie wizerunku firmy zaczęło się od obniżki cen usług komunalnych.

Gdy w życie wchodziła „rewolucja śmieciowa”, burmistrz Kosiarski jako Walne Zgromadzenie, zadecydował o odwołaniu ze stanowiska dotychczasowego prezesa PGKIM, Bogusława Kulikowskiego. „Walne zgromadzenie zarzuciło prezesowi brak realizacji zaplanowanych inwestycji oraz brak dbałości o wizerunek firmy – poinformował urzędowy portal.

Jaki wizerunek? - zapytałem w interpelacji. „Przykładem dbałości o wizerunek jest wygląd budynku oraz terenu przed budynkiem, będącym siedzibą spółki PGKIM” - odpowiedział mi burmistrz. Dość osobliwy zarzut, biorąc pod uwagę fakt, że przez lata ten wygląd mu nie przeszkadzał. A i Mieszkańców miasta martwi zupełnie co innego – cena zimnej wody zbliżająca się do 10 zł i groźba płacenie za śmieci 14 zł/os.

Zamiast więc „malować trawę na zielono” by zadowolić czyjeś „ego” władze „komunalnej” powinny skoncentrować się na tym, jak obniżyć cenę wody i ścieków oraz śmieci.

Bo chyba ostatecznie z tym wizerunkiem PGKIM nie jest tak źle, że aż trzeba stawiać nowy płot. Spółka wygrała przecież przetargi na wywóz odpadów z okolicznych gmin. To niewątpliwie zasługa byłego prezesa.

Mam nadzieję, że nowy prezes prezes ten sukces przełoży nie tylko na nowe płoty czy – być może w dalszej perspektywie - odnawianie gabinetów, ale również na poważne inwestycje oraz odpowiednie wynagrodzenie pracowników PGKIM, którzy jak na warunki łęczyńskie zarabiają relatywnie mało.

Nowym prezesem został Marek Martyn, były szef przynoszącej milionowe zyski „Łęczyńskiej Energetyki”, w której T. Kosiarski jest członkiem Rady Nadzorczej. Niestety burmistrz przez lata nie domagał się wypłaty dywidendy dla Łęcznej. A szkoda, bo można by wykonać za te pieniądze choćby chodnik do szpitala od osiedla Bobrowniki czy jakąś inną potrzebną miejską inwestycję. Może poza hotelem dla artystów w CK.


21 października 2013 r.