• Odpowiedź burmistrza s. 1
    Odpowiedź burmistrza s. 1
  • Odpowiedź burmistrz s. 2
    Odpowiedź burmistrz s. 2
  • Odpowiedź burmistrz s. 3
    Odpowiedź burmistrz s. 3

CK-hotel. Na bakier z ekonomią

 

Zagadać – to chyba taktyka burmistrza Łęcznej przyjęta przy udzielaniu odpowiedzi na interpelację w sprawie adaptacji poddasza Centrum Kultury na pomieszczenia hotelowe. Ale z trzech stron maszynopisu można „wycisnąć” jedną istotną informację: nie ma żadnych ekonomicznych przesłanek, aby wydatkować 200 tys. zł na urządzenie pokoi dla artystów.

Na większość zadanych przeze mnie i radnego Mariusza Fijałkowskiego burmistrz merytoryczne nie odpowiedział. Cóż, można się już do tego przyzwyczaić. Przesłał nam za to – zupełnie o to nie proszony – nic nie wnoszącą do sprawy historię modernizacji budynku CK przy ul. Obrońców Pokoju.

Nam chodziło o konkrety (tutaj treść interpelacji). W tak zwanym międzyczasie ukazał się artykuł w Faktach Łęczyńskich, w którym czytamy:  „Zastępca burmistrza Łęcznej Dariusz Kowalski uważa jednak, że dzięki tej inwestycji miasto oszczędzi na wynajmowaniu pokoi hotelowych. – Jeśli w Centrum Kultury powstaną miejsca noclegowe, będziemy mogli przyjmować tam gości zapraszanych przez miasto, na przykład artystów występujących na Dniach Łęcznej, którym CK nieraz opłacało nocleg w hotelu – mówi Dariusz Kowalski”.

Jak to się ma do treści odpowiedzi?: „placówki nie stać na wynajmowanie pokoi hotelowych (..) poza jedynym przypadkiem, gdy w 2010 roku realizowano z Powiatem Łęczyńskim projekt unijny „Magia miejsc”. Koszt noclegów wyniósł wówczas (po negocjacjach) ok. 16 tys. zł”. To jedyna kwota, która padła w piśmie od burmistrza Kosiarskiego.

Tymczasem, dziennikarzowi lokalnych mediów, dyrektor Eugeniusz Misiewicz miał przyznać, że w internacie w Kijanach nocowali uczestnicy festiwalu kapel. Kosztów noclegu nie chciał podać. W interpelacji burmistrz o tym nie wspomina! Gospodarz miasta nie napisał także, że w 2012 roku – jak podaje gazeta –Centrum Kultury zapłaciło 1390 zł za pobyt w hotelu muzyków i ekipy technicznej zespołu Pectus, występujących podczas Święta Policji.

Burmistrz twierdzi także, że w CK nie będzie pokoi hotelowych, a jedynie ... gościnne. Oddajmy głos gazecie: „Dyrektor Misiewicz mówi także, że będzie się starał o to, by pokoje nie stały puste, bo planuje także w miarę możliwości wynajmować je i zarabiać na nich”.

Nasuwa się zatem pytanie: czy w CK będzie prowadzona działalność usługowa polegająca na wynajmowaniu pokoi wszystkim zainteresowanym? Czy ktoś zostanie zatrudniony do obsługi gości? I wreszcie jaki cennik będzie w „CK-hotelu”?. Czy pokoje będą wynajmowane na doby hotelowe, a może na godziny?

 

 

11 marca 2013 r.