Janusz Matysek zrzeka się mandatu

 

Wiceprzewodniczący rady, przewodniczący komisji inwestycji i wieloletni ważny koalicjant burmistrza Kosiarskiego Janusz Matysek (KWW "Twój Samorząd") złożył rezygnację z mandatu radnego Rady Miejskiej w Łęcznej.

Reakcja radnego Matyska na złożony przez radnych opozycji wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej, na której mogłoby dojść do jego odwołania z funkcji zajmowanych w Radzie, była błyskawiczna (TUTAJ). W środę do Biura RM trafił wniosek, a dziś dowiadujemy się, że sesja nadzwyczajna nie zostanie zwołana, bo radny (który do tej pory milczał) poszedł dalej niż chciała opozycja. Janusz Matysek złożył mandat radnego.

Wydaje się, że przez kilka ostatnich dni burmistrzowska koalicja miała nie mały orzech do zgryzienia, jak tu wybrnąć z tak trudnej sytuacji. "Sztaby kryzysowe" zbierały się pewnie częściej niż zwykle. W rozwiązaniu problemu pomógł zapewne wniosek o zwołanie sesji nadzwyczajnej, podczas której koalicja mogłaby albo twardo bronić wiceprzewodniczącego lub zgodzić się na jego odwołanie. Ale czy w trakcie dyskusji nie poznalibyśmy więcej faktów zawartych teczce TW “Zenka”? Nikt chyba tego nie chciał. Ta sprawa i tak już rzuciła się cieniem nie tylko na wiceprzewodniczącego Matyska, ale i całą koalicję.

3 kwietnia 2014 r.