Późno, ale będzie. Najnowocześniejszy plac zabaw

 

Kropla drąży skałę, a kolejne interpelacje i wnioski składane do władz miasta odniosły skutek. Plac zabaw przy amfiteatrze zyska nowy wygląd, a dzieci z osiedla Samsonowicza będą mogły korzystać z nowoczesnych urządzeń.

O ucywilizowanie alejek przy amfiteatrze, ustawienie nowych ławek oraz modernizację placów zabaw w osiedlu Samsonowicza wnioskowałem już w 2011 roku. W kolejnych latach ponawiałem wnioski do budżetu miasta, upominając się m.in. o plac zabaw przy amfiteatrze (przy ul. Staszica 11-13), ale także pomiędzy kościołem pw. św. Józefa a ul. Staszica 21. W ostatnim czasie złożyłem interpelację do burmistrza w sprawie ogrodzenia piaskownicy, w której swoje potrzeby załatwiają psy i koty (TUTAJ).

Składane przez Mieszkańców osiedla - za moim pośrednictwem - wnioski zostały wreszcie wysłuchane. Można powiedzieć, że lepiej późno niż wcale. I chociaż plac zabaw powstanie jesienią (jak informują urzędnicy: „jeszcze w tym roku”) to cieszę się, że wiosną przyszłego roku dzieci będą miały, gdzie aktywnie i radośnie spędzać czas.

Zgodnie z zapowiedziami, ma to być najnowocześniejszy plac zabaw w naszym mieście. Z karuzelami, huśtawkami, bujakami oraz zjeżdżalniami. A do tego ogrodzona i... zadaszona piaskownica. Na pewno popularnością cieszyć się będzie specjalna, służąca do zabawy, łódź. Nowy blask zyskają alejki, a mieszkańcy wypoczną na nowych ławkach. 

Mam tylko nadzieję, że plac będzie zabezpieczony przed wandalami. Bo „szklane oko Straży Miejskiej” nie bardzo upilnowało siłowni na świeżym powietrzu, której urządzenia padły ofiarą wandali...

 

P.S.

 

Warto przypomnieć, jak radni głosowali podczas sesji budżetowej z początku 2014 roku (TUTAJ). Zgłosiłem tam wniosek o modernizację placu zabaw przy amfiteatrze i ul. Staszica 11. Poparli mnie radni Fijałkowski, Lekan, Łagodziński, Pelica. Wstrzymali się od głosu: Lendzion, Warszawska, Pogonowski, a przeciwko zagłosowali: Borkowska, Góral, Matczuk, Matysek, Florek, Misiewicz, Skibiński, Wnuk, Nowak, Mężyński, Olech, Tor, Kubicki.

 

30 września 2014 r.