Śmieci w górę. Miasteczko rowerowe pod znakiem zapytania


Jedną z większych inwestycji, które miały zostać zrealizowane w tym roku jest budowa miasteczka rowerowego przy ul. Jaśminowej. Jego koszt to 525 tys. zł, ale aż 500 tys. zł mieliśmy otrzymać w ramach dotacji z MSW. Z ostatnich informacji, które do mnie dotarły wynika, że program został… przesunięty na 2013 rok. Z czego to wynika? A pewnie z kosztów, które ponieśliśmy na organizację Euro 2012.

 

Znając realia budżetu Łęcznej jestem przekonany, że niestety miasteczko w tym roku nie powstanie. Na pewno nie za gminne pieniądze, bo tych zwyczajnie nie mamy. Mam jednak cichą nadzieję, że się mylę i jedna ze sztandarowych inwestycji tej kadencji zostanie zrealizowana.

 

To nie koniec złych wiadomości.

 

Od 1 lipca PGKIM podnosi spółdzielniom mieszkaniowym opłatę za wywóz nieczystości stałych. Miesięczna ryczałtowa opłata od jednej osoby wynosić będzie 7,26 zł brutto, czyli aż o 4,3 proc. więcej (dotychczasowa cena 6,96 zł). To kolejna, po cenach wody i ścieków, podwyżka na lato, którą zafundowała nam miejska spółka.

 

Aż strach pomyśleć, ile będziemy płacić za wywóz odpadów, gdy miasto wdroży w życie nową "ustawę śmieciową", obciążającą mieszkańców specjalnym "śmieciowym" podatkiem. A jak znam życie, to PGKIM będzie świadczyć te usługi.

15 czerwca 2012 r.