Żłobek będzie... w Niemcach

 

Jak poinformował „Dziennik Wschodni” w gminie Niemce powstanie żłobek dla maluchów. Gmina jest mniejsza od Łęcznej,  ale jej władze nie czekały aż rodzice napiszą podanie do burmistrza/wójta w sprawie placówki. Taką radę dla łęcznian miała przewodnicząca łęczyńskiej RM, Krystyna Borkowska.

 

Żłobek pomieści ok. 50 dzieci w wieku do 3 lat, a pracować będzie w nim 8–10 osób. Do tego pielęgniarka lub położna. „Będziemy jedną z nielicznych gmin z publicznym żłobkiem. Myślę, że będzie duże zainteresowanie ze strony rodziców dzieci – powiedziała dziennikarzowi Iwona Pulińska, zastępca wójta gminy Niemce. To zupełnie inne podejście do problemu niż naszych „samorządowych dinozaurów”!

 

Warto bowiem przypomnieć, że burmistrz Kosiarski na mój wniosek o przystąpienie do programu „Maluch”, finansującego powstawanie żłobków odpowiedział: „Nie ma zainteresowania i gmina nie jest zainteresowana udziałem w konkursie”. Tezę o braku zainteresowania wysnuł z tego, że... nikt się do urzędu nie zgłosił (TUTAJ).

 

Oczywiście identyczne myślenie prezentuje Krystyna Borkowska, przewodnicząca łęczyńskiej Rady Miejskiej. Swego czasu stwierdziła, że młodzi ludzie mogą napisać wniosek do burmistrza lub pójść do urzędu w sprawie żłobka (TUTAJ).

 

Być może nie chodzą, aby nie przeszkadzać w pracy naszemu włodarzowi zajętemu wydawaniem zezwoleń na „piwo, wino, wódka”.

 

Przeciwko mojemu wnioskowi budżetowemu w sprawie utworzenia w Łęcznej żłobka zagłosowali radni Borkowska, Góral, Matczuk, Matysek, Florek, Misiewicz, Skibiński, Pogonowski, Wnuk, Nowak, Mężyński, Olech, Tor, Kubicki, a wstrzymała się m.in. radna Warszawska - prywatnie młoda mama (TUTAJ).

 

To smutne, że nasze władze są jakby pokryte teflonem na wszelkie argumenty. Warto też wiedzieć, że wiejską gminę Niemce zamieszkuje niewiele ponad 18 tys. osób., a budżet ma porównywalny z Łęczną. Może to świadczyć albo bardzo dobrze o tamtejszych władzach, albo bardzo źle o naszych (TUTAJ).

 

Wkrótce wybory samorządowe. Pamiętajmy o tym, jak obecna ekipa traktuje problemy młodych mieszkańców gminy. Jestem przekonany, że nowy burmistrz Łęcznej podejdzie do sprawy tak jak jego odpowiednik w Niemcach.

 

10 sierpnia 2014 r.