Radny Matczuk przeprasza. Na swój sposób (AUDIO)

 

Komisja etyki negatywnie oceniła zachowanie wiceprzewodniczącego Krzysztofa Matczuka i nakazała mu przeproszenie mnie za zachowanie podczas grudniowej sesji Rady. Niestety, przeprosiny zamieniły się w kolejny seans nienawiści pod moim adresem.

Przy cichej aprobacie większości koalicyjnej radny Matczuk z atakującego przedstawił się jako ofiara. Oświadczenie które odczytał podczas środowej sesji jest tak kuriozalne, że warto je przytoczyć w całości (plik znajduje się pod wpisem)

 

Radny w grudniu znieważał mnie publicznie (TUTAJ), a chciał przepraszać w wąskim gronie kolegów radnych. Każdego mogą ponieść emocje, ale miarę kultury człowieka poznaje się po tym, jak zachowuje się, gdy te emocje opadną. W środę jednak powtórzył publicznie swój atak.


Za radnym Matczukiem (który jest członkiem komisji etyki) stoi większość, która daje pozorne wrażenie, że wolno więcej. Tak nie jest. Nie ma prawa mnie nazywać mnie oszustem. Szkoda, że za wykształceniem, erudycją oraz znajomością trudnobrzmiących słówek nie idzie w parze wysoka kultura osobista.

Rzeczywistości jednak nie da się zakrzyczeć. Radny Matczuk był jednym z tych, którzy podnieśli ręce za podwyżką podatków, opłat za przedszkola czy za wodę i ścieki. Zagłosował za burmistrzowym projektem ulg przedszkolnych, który ograniczył liczbę rodzin które mogą skorzystać z pomocy. To on wreszcie zagłosował za wyższą stawką opłat za śmieci nie segregowane.

To jego wybór i prawo. Szanuję to. Ale nie ma prawa domagać się ode mnie, abym biernie podporządkowywał się tym antyspołecznym działaniom koalicji burmistrza. Jego grupa uwielbia nazywać to „populizmem” i „promowaniem własnej osoby”. Ja nazywam to wrażliwością społeczną i wsłuchiwaniem się w to, co mówią mieszkańcy Łęcznej. Moi sąsiedzi.

Środowe „przeprosiny” mówią wszystko. Słusznie stwierdził radny Łagodziński, że ocenią nas wyborcy. Ja nie muszę się wstydzić za kolejne podwyżki i obciążenia – przy braku inwestycji - które serwuje Mieszkańcom Łęcznej koalicja rządząca, w której jest radny Matczuk.

 

2 marca 2013 r.