Tajemnicza fontanna i nagroda dla prezesa PGKiM

 

15 tysięcy złotych nagrody rocznej otrzymał prezes PGKIM, Bogusław Kulikowski za 2011 rok. Nagroda została przyznana przez Walne Zgromadzenie Wspólników, czyli Burmistrza Łęcznej.

Tegoroczna nagroda jest mniejsza od ubiegłorocznej o 2 tys. zł, choć zysk PGKIM za 2011 rok był wyższy od zysku za rok 2010 o... 118 zł 80 groszy. Wyniósł on 1298 zł i 1 grosz.
Być może za 2012 rok będzie o kilkaset złotych większy, bo przecież od 1 lipca o 4,3 proc. drożeją wywóz śmieci oraz woda i ścieki. (przepraszam za tę odrobinę ironii).

To w ostatnim czasie kolejna, kilku tysięczna, finansowa gratyfikacja dla łęczyńskiej kadry zarządzającej. Niedawno informowałem o 16,2 tys. zł  nagrody jubileuszowej dla Eugeniusza Misiewicza, dyrektora Centrum Kultury. Nagroda jest obligatoryjna z okazji 40-lecia jego pracy i wynosi trzy miesięczne pensje.

A na marginesie – w Centrum Kultury w Łęcznej pracuje 15 osób na 13 etatach. Średnia pensja brutto wynosi tam 2.920 zł. Podczas dyskusji nad budżetem roku 2012 postulowałem o "inflacyjne wyrównanie" także zarobków pracowników CK, tak aby siła nabywcza radykalnie nie spadła. W kontekście podwyżek zafundowanym nam przez PGKiM, ten postulat wydaje się być wyjątkowo aktualny.

Jestem bardzo zaniepokojony faktem, że podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej pan dyrektor odmówił mi podania informacji publicznej na temat kosztów budowy fontanny przy Centrum Kultury (takie pytanie padło na forum Leczna24.pl)

 

Szef Centrum Kultury zasłonił się umową ze sponsorem. Takie postępowanie budzi moje zdziwienie. Dla ukrócenia wszelkich niezdrowych domysłów oraz dla przejrzystości funkcjowania gminnej jednostki, opinia publiczna powinna jak najszybciej dowiedzieć się kto i za ile wykonał obiekt.

26 czerwca 2012 r.